Ayakkabının Önünde Boşluk Olmalı Mı?

Ayakkabının Önünde Boşluk Olmalı Mı?

Rahat ve kullanışlı ayakkabı özellikleri araştırılırken ayağa uygunluğu en merak edilen noktadır. Kaliteli ayakkabı özellikleri arasında yer alan malzeme standartlarının üstünlüğü ayakkabının rahatını ve avantajlarını artırır. Peki kaliteli ve rahat bir ayakkabı alabilmek için ayakkabının önünde boşluk olmalı mı, ayakkabının burun kısmında ne kadar fark bulunmalı? Bu ve tüm detayları sizler için araştırıp açıkladık.

Rahat bir ayakkabının özellikleri arasında ayak numarasına uygunluğu ve kullanılan malzemeler yer almakta. Kişiye özel ayakkabı tercihlerinde ise ayak şekil yapısına uygun ayakkabı siparişi vererek dilediğiniz ayakkabı modelini size özel olarak yaptırabiliyorsunuz. Böylece rahat bir ayakkabının tercih edilmesinde kolay bir aşama ile karşılaşmış oluyorsunuz.

 

Ayakkabı Önünde Boşluk Olması

 

Satın alacağınız ya da özel olarak yaptıracağınız ayakkabının burun kısmında yarım numaraya yakın bir boşluk olması önemli. Çünkü ayak, ayakkabıya tam dokunup sararsa, bir süre sonra sıkma ve vurma dediğimiz sıkıntılar baş gösterir. Ayağınızın parmak uçları ile ayakkabı derisi arasında yarım numaraya yakın bir boşluk, hem ayağın rahat etmesini sağlar hem de ayağınızda mantar ve kemik gibi oluşumların meydana gelmesine engel olur. Özellikle erkeklerin “ayağımı sarsın” diyerek aldıkları “tam ayak numarasına göre” diye aldıkları ayakkabılar bir süre sonra ayakta sıkma ve vurma etkisi ile farkında olmadan nasır ve kemik oluşumuna zemin hazırlar. Ayağında şekil bozukluğu oluşan kişilerin zaman içinde sıkı ve ayağı sıkan ayakkabıları giyerek bu hale gelmelerini örnek olarak göstermemiz gayet doğal.

 

Ayakkabı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 

Ayağa özel ayakkabı araştırması yapanların ayak şekil yapısına uygun ayakkabı bulması zordur. Fakat özel Ismarlama Ayakkabı siparişi vererek istediğiniz ayakkabıya sahip olmanız mümkün. Sizler de ayakkabı alırken dikkat etmenizi önerdiğimiz maddeleri sıraladık;

1- Ayakkabı alırken yarım numara büyük almanız, kemik, nasır ve benzeri oluşumların oluşmasına engel olur. Ayağınız daha rahat yayılma alanı bulacaktır.

Ayak Şekil Yapısına Uygun Ayakkabı

Ayak Şekil Yapısına Uygun Ayakkabı

2- Ayakkabının üretiminde kullanılan malzemelerin kalitesini sorgulayın. Kaliteli ayakkabı, yalnızca kaliteli malzemelerden oluşan bir sonucu meydana getirir. Gerçek deri olup olmadığını inceleyin.

Malzeme Kalitesinde Gerçek Deri Farkı

Malzeme Kalitesinde Gerçek Deri Farkı

3- Ayakkabının taban kalitesini inceleyerek hazır taban yerine kösele ayakkabı ya da özel üretim taban kullanmayı tercih edin.

Ayakkabıda Taban Kalitesi

Ayakkabıda Taban Kalitesi

4- İç astar yapısının deri ve türevlerinden oluşması, ayak sağlığı için önemlidir. Ayak kokusu oluşturmadan, ayağı terletmeyen ayakkabıların iç astar yapısı tamamen kaliteli malzemelerle oluşturulmakta.

Ayakkabıda Ayak Sağlığı

Ayakkabıda Ayak Sağlığı

5- Satın aldığınız ya da özel olarak yaptırdığınız ayakkabının kalitesinden imtina etmek istemiyorsanız bilinen yer ve firmalardan ayakkabı temin etmeniz en mantıklı seçenek olacaktır.

Kişiye Özel Ayakkabı Siparişi

Kişiye Özel Ayakkabı Siparişi

Sizler de kişiye özel ayakkabı siparişi hizmetinden faydalanmak istiyorsanız 0534 526 79 07 numaralı WhatsApp Ayakkabı Sipariş hattımızdan bilgi alabilir, dilediğiniz ayakkabıyı sipariş verebilirsiniz.
Yorumlar

Sipariş Vermek

Beğendiğiniz ayakkabının fotoğrafını, ayak ölçülerinizi varsa şikayetlerinizi detaylıca belirtiyorsunuz.
Ardından 0534 526 79 07 numaralı WhatsApp sipariş hattımız üzerinden yaptırmak istediğiniz modeli ve detayları gönderiyorsunuz.
Telefon & Whatsapp : 0534 526 79 07

Kargo Süresi

Siparişinizi verdikten sonra ayakkabınız üretime girmektedir. Yoğunluğa bağlı olarak 3 ile 15 gün içersinde ayakkabınız kargoya verilir. Bulunduğunuz bölgeye göre kargo süresi 1 ile 3 iş günü içerisinde teslim edilir.

Ödeme Yöntemleri

Geri İade

Bizden doğabilecek problemlerde her türlü düzenleme ve düzeltme işlemi yapılabilmektedir. Fakat ayakkabılar özel olarak tasarlandığı için ayakkabınızda bizden kaynaklı hata yoksa geri iadesi yapılamaz.
Copyright © 2016 Ayakkabı Siparişi