Deri Ayakkabının Rengi Nasıl Değiştirilir?

Deri Ayakkabının Rengi Nasıl Değiştirilir?

Deri ayakkabıların rengini değiştirmek için tercih edebileceğiniz birçok farklı yöntem bulunuyor. Bu yöntemlerden bazılarını evde kendi imkanlarınız ile deneyebileceğiniz gibi, bazı yöntemleri ise sadece ayakkabıcılarda yaptırmanız gerekmektedir. Peki, deri ayakkabının rengi nasıl değiştirilir?

Deri ayakkabılarınızın rengini değiştirmek için evde tercih edebileceğiniz ilk yöntem, ayakkabıları oje ile boyamaktır. Oje ile boyama yaparken geniş alanlara boyama yapacaksanız, dalgalanmalara dikkat etmeniz gerekiyor. Ayakkabınızın sadece deforme olan bölgesinin rengini değiştirmek isterseniz oje kullanarak uzun süreli kalıcı sonuçlar alabilirsiniz.

Topuklu ayakkabının üstünde ya da topuk kısmında yer alan çiçek ve benzeri detayların deforme olması nedeniyle ayakkabının eski görünmesi gibi sorunlarınız varsa, sadece bu bölgeleri oje ile boyayarak kalıcı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Deri ayakkabıların rengini değiştirmek için tercih edebileceğiniz bir diğer seçenek ise deri renk değiştirici vernikler ve boyalardır. Deri üzerine uygulanan bu boyalar, normal boyalar gibi direkt olarak uygulanıp kuruması beklenmez. Deri üzerine ilk kat boyayı ayakkabı süngeri benzeri bir sünger ile uyguladıktan sonra ispirto ocağı ya da tüp ocağında boyanın ütülenmesi gerekmektedir. Boya kuruyana kadar ayakkabının ateşe yakınlaştırılarak gezdirilmesi gerekiyor. Ancak dikkat etmeniz gereken nokta boyayı yakmamaktır.

Boya kuruduktan sonra ayakkabı renk değiştirici boyayı bir tabaka daha sürerek boyama işlemini tamamlayabilirsiniz. Yaptığınız bu uygulama uzun süreli kalıcılık sağlasa da ayakkabıyı belirli periyotlar ile ayakkabı boyası ile boyamanız gerekmektedir.
Yorumlar

Sipariş Vermek

Beğendiğiniz ayakkabının fotoğrafını, ayak ölçülerinizi varsa şikayetlerinizi detaylıca belirtiyorsunuz.
Ardından iletişim bilgilerini yazıp bize info@asilkundura.com.tr ye mail gönderiyorsunuz.
Telefon & Whatsapp : 0534 526 79 07

Kargo Süresi

Siparişinizi verdikten sonra ayakkabınız üretime girmektedir yoğunluğa bağlı olarak 3 ile 15 gün içersinde ayakkabınız kargoya verilir. Bulunduğunuz bölgeye göre kargo süresi 1 ile 2 iş günü içersinde teslim edilir.

Ödeme Yöntemleri

Geri İade

Bizden doğabilecek problemlerde geri iade ve değişim hakkınız bulunmaktadır. Fakat ayakkabılar özel olarak tasarlandığı için ayakkabınızda hata yoksa geri iadesi malesef mümkün değildir.
Copyright © 2016 Asil Kundura