Kaliteli Ayakkabı Özellikleri – Nasıl Anlaşılır?

Kaliteli Ayakkabı Özellikleri – Nasıl Anlaşılır?

Kişiye özel ayakkabı ile sıradan ve ithal olarak günümüzde piyasaları adeta saran ayakkabıların kıyaslamasını yapmak için kalitenin değerini bilmek önemlidir. Sizler için kaliteli ayakkabı özellikleri ile ilgili detaylı bir araştırma yaptık. Erkek ve bayanların kaliteli ayakkabı nasıl anlaşılır sorusuna en güzel çözüm yöntemlerini ve kaliteli ayakkabı siparişi ile ilgili detayları hazırladık.

 

Kaliteli Ayakkabı Nedir?

 

Ayakkabı kalitesini oluşturan en kritik etken, üreten kişinin ustalığı ve malzeme tercihleridir. Ayakkabıyı ortaya koyacak olan ustanın detayları ve materyalleri bir araya getirmedeki becerisi kaliteli ayakkabının ortaya çıkarılması için çok önemlidir.

 

Ayakkabı Kalitesinde Deri Farkı

 

Kullanılan derinin kaliteli ve gerçek olması ile ortaya çıkacak olan ayakkabının şıklığı ortaya çıkacaktır. Deri tercihinde suni mi yoksa özel bir deri mi kullanılacak, bunun tercihini doğru yapmak, özel bir ayakkabının üretilmesi adına kritik öneme sahiptir. Vinleks ya da hava almayan deri türlerinden oluşan ayakkabılardan ziyade gerçek sığır derilerinden üretilen deri türlerinen ortaya çıkan ayakkabılar daha sağlıklı ve şık bir görünüm ortaya çıkaracaktır.

 

Kaliteli Ayakkabının Özellikleri

 

Satın alacağınız ya da özel olarak yaptıracağınız ayakkabının kaliteli olup olmaması konusunda şüpheye düştüğünüzde aşağıdaki maddeleri kontrol ederek kaliteyi test edebilirsiniz. Özel ve estetik açıdan göze hitap eden bir ayakkabı kadar kaliteli olması da önemlidir. Sizler için kaliteli ayakkabı özelliklerini sıralayacak olursak;

 

Ayakkabı Kalitesinde;

 

1- İthal ve vinleks türü deri tiplerinden ziyade sığır derisi ile hazırlanan ayakkabıları tercih edin.

2- Taban özellikleri ayakkabının kalitesini ortaya koyan bir seçenektir. Kaliteli bir tabandan kastımız, hazır tabanlardan daha çok kösele ve neolit tercihinde bulunmanızdır.

3- Ayakkabının iç astarı için kullanılan malzemeler koku yapmayan, hava alan astar ile kaplı olması önemlidir. Ayak sağlığına birinci derecede etki eden iç hacimde yer alacak malzemelerin kalitesine dikkat edin.

4- Ayakkabının taban ile derinin birleştiği noktalarda ilaç ve tutkal kalıntıları var mı yok mu buna dikkat edin. Kaliteli bir ayakkabıda bu tür kalıntılar yer almaz.

5- Ayakkabıyı marka yerlerden tercih edin veya özel sipariş ayakkabı sisteminden faydalanın. Kişiye özel olarak yapılan ayakkabılar 1. sınıf kalitede gerçek deri ve malzemeler kullanılarak hazırlanır.
Yorumlar

Sipariş Vermek

Beğendiğiniz ayakkabının fotoğrafını, ayak ölçülerinizi varsa şikayetlerinizi detaylıca belirtiyorsunuz.
Ardından 0534 526 79 07 numaralı WhatsApp sipariş hattımız üzerinden yaptırmak istediğiniz modeli ve detayları gönderiyorsunuz.
Telefon & Whatsapp : 0534 526 79 07

Kargo Süresi

Siparişinizi verdikten sonra ayakkabınız üretime girmektedir. Yoğunluğa bağlı olarak 3 ile 15 gün içersinde ayakkabınız kargoya verilir. Bulunduğunuz bölgeye göre kargo süresi 1 ile 3 iş günü içerisinde teslim edilir.

Ödeme Yöntemleri

Geri İade

Bizden doğabilecek problemlerde her türlü düzenleme ve düzeltme işlemi yapılabilmektedir. Fakat ayakkabılar özel olarak tasarlandığı için ayakkabınızda bizden kaynaklı hata yoksa geri iadesi yapılamaz.
Copyright © 2016 Ayakkabı Siparişi