Topuklu Ayakkabılar Nasıl Kullanılır?

Topuklu Ayakkabılar Nasıl Kullanılır?

Her sezon yenilenen ayakkabı kreasyonları modacılar tarafından düzenleniyor ve piyasaya sürülüyor. Bu sayede kadınlar da yeni ayakkabı ve kıyafet modasını takip ederek modaya uygun giyinmeye çalışıyor. Peki, 2017 sezonunda hangi topuklu ayakkabılar nasıl tercih ediliyor?

 

Topuklu Ayakkabılar

 

İnce topuklu ve bilek detaylı topuklu ayakkabılar diğer ayakkabı çeşitlerine kıyasla daha zarif görüntüsü ile dikkat çekiyor. Bu ayakkabılarla giyilecek elbise ve kıyafetlerin de vücudunuzu saran ve zarafetinizi ön plana çıkaran modeller olması gerekiyor. Bilek detaylı topuklu ayakkabılar da bu nedenle genellikle mini ya da midi boy dar elbiseler ile tercih ediliyor.

 

Stiletto Ayakkabılar

 

Stiletto ayakkabılar dar elbiseler ile tercih edilebilen bir başka topuklu ayakkabı modeli olarak ön plana çıkıyor. Ancak stiletto topuklu ayakkabı modellerinin bir diğer kullanım alanı da sokak tarzıdır. Bilek detaylı topuklu ayakkabıların kot pantolon modelleri ile kullanılmama sebebi, kot pantolonların zaten bilekte bitmesi. Bilek detaylı ayakkabılar ile kot pantolonların tercih edilmesi bu sebeple daha demode bir görünüm sunuyor. Bu yüzden sokak modasında kot pantolonlarla birlikte stiletto ayakkabıların tercih edilmesi gerekiyor. Stiletto ayakkabılar kullanıcıya daha sade ve hoş bir görüntü sunuyor.

 

Dolgu Topuk Ayakkabılar

 

Dolgu topuk ayakkabı modelleri farklı birçok alanda tercih edilebiliyor. Elbise ile birlikte dolgu topuk ayakkabılar tercih etmek istiyorsanız elbisenin daha salaş bir tarzda olması gerekiyor. Salaş ve bol elbiseler ile birlikte tercih edilen dolgu topuk ayakkabılar çok daha hoş bir görünüm sunuyor. Salaş elbiselerle birlikte dolgu topuk ayakkabıların tercih edilmesinin bir diğer sebebi de, dolgu topukların topuk kısmının daha kalın olması. Salaş elbiselerle birlikte ince topuklu ayakkabıların tercih edilmesi halinde ayakkabının ince topuğunun elbiseye takılma ihtimali bulunuyor. Hem demode bir görünüme sahip olmamanız hem de ayakkabının elbiseye takılma riskinden dolayı salaş elbiselerle birlikte dolgu topuk ayakkabıların tercih edilmesi gerekiyor.

Dolgu topuk ayakkabıların tercih edilmesi gereken bir diğer kombin modeli ise İspanyol paça pantolonlar. İspanyol paça pantolonların altına tercih edilecek ayakkabıların yüksek topuklu olması gerekiyor. Bu sayede pantolonun geniş paçaları ile ayakkabının uzun topuklarını gizleyebilir ve boyunuzu çok daha uzun gösterebilirsiniz. Ayrıca İspanyol paça pantolonlarla kısa topuklu ayakkabıların tercih edilmesi hem boyunuzun kısa görünmesine neden oluyor hem de daha demode bir görünüm sunuyor.

 

Platform Topuk Ayakkabılar

 

Platform topuk ayakkabılar uzun ve kalın topukları nedeniyle genellikle kısa boylu kadınlar tarafından tercih ediliyor. Boyu uzun olan kadınların platform ayakkabı tercih etmesi boylarını normalden çok daha uzun göstereceği için uzun boylu kadınların platform topuk ayakkabı tercih etmemesi gerekiyor. Platform topuk ayakkabılar, normalden çok daha uzun topuklara sahip olduğu için giyilecek kıyafetten ayakkabının görünmemesi gerekiyor. Bunun için platform topuk ayakkabı tercih ederken giyeceğiniz elbisenin yere kadar uzun olması gerekiyor. Aynı zamanda İspanyol paça pantolonlarla birlikte de platform topuk ayakkabılar tercih ediliyor.
Yorumlar

Sipariş Vermek

Beğendiğiniz ayakkabının fotoğrafını, ayak ölçülerinizi varsa şikayetlerinizi detaylıca belirtiyorsunuz.
Ardından 0534 526 79 07 numaralı WhatsApp sipariş hattımız üzerinden yaptırmak istediğiniz modeli ve detayları gönderiyorsunuz.
Telefon & Whatsapp : 0534 526 79 07

Kargo Süresi

Siparişinizi verdikten sonra ayakkabınız üretime girmektedir. Yoğunluğa bağlı olarak 3 ile 15 gün içersinde ayakkabınız kargoya verilir. Bulunduğunuz bölgeye göre kargo süresi 1 ile 3 iş günü içerisinde teslim edilir.

Ödeme Yöntemleri

Geri İade

Bizden doğabilecek problemlerde her türlü düzenleme ve düzeltme işlemi yapılabilmektedir. Fakat ayakkabılar özel olarak tasarlandığı için ayakkabınızda bizden kaynaklı hata yoksa geri iadesi yapılamaz.
Copyright © 2016 Ayakkabı Siparişi