Stiletto Ayakkabılar Nasıl Kullanılır?

Stiletto Ayakkabılar Nasıl Kullanılır?

Stiletto, en kullanışlı topuklu ayakkabıdır. Gerek topuk zarafeti gerekse her parçayla kullanılabilir olması ile bayanların dikkatini oldukça çeker. Son zamanlarda farklı desenleri, topuk detayları ve şekilleriyle ön plana çıkan stiletto, her geçen gün yerini sağlamlaştırıyor. Standart 8 cm topuğu, yepyeni topuk boyu olan 10 ve 12 cm olacak şekilde alternatiflerle de sizlere kolaylık sağlıyor. Peki, stiletto hangi parçalarla kullanılır? Bacak boyunuzu kesmemesi için alacağınız önlemler nelerdir?

 

Kalem Etek

 

Stiletto dendiğinde akla ilk gelen parça şüphesiz kalem etektir. Stiletto ayakkabı modelleri, bacakları olduğundan daha uzun ve ince gösterdiği için kalem etekle oldukça hoş bir uyum içerisindedir. Burada dikkat etmeniz gereken husus, stiletto ile parmak dekoltesi vermektir. Bu şekilde daha zarif ve uzun bacak boyuna sahip görüneceksiniz. Eğer kalem etek ve stiletto kombini size sade geliyorsa desenli stiletto ayakkabıları tercih edebilirsiniz.

 

Mini Etek

 

Stiletto ayakkabılar, kalem etekle ne kadar uyum içerisinde ise mini etekle de o kadar uyum içerisindedir. Seçtiğiniz stilettonun topuk boyu mini etek de daha ön plandadır çünkü bacak boyunuzun uzun görünmesi sizin zarif görünmenizi sağlar. Mini eteğiniz hareketli ise sade stilettolar tercih edebilir, renkli bir mini etek tercih ediyorsanız ise nude tonları kurtarıcınız olacaktır.

 

Jean

 

Sokak modasının vazgeçilmez ikilisi olan jean-stiletto yıllardır modası geçmeyen kombinlerden biridir. Spor görünümü şıklıkla kıran stiletto, pantolonun rengine tarzına ve en önemlisi paça boyuna göre farklılık gösterebilir. Kalın bilekli bir bayansınız hareketli stilettolar tercih edebilir ve bu şekilde dikkatleri topuklu ayakkabınızda toplayabilirsiniz. İnce bilekli bir bayansınız paça boyu hareketli jeanler tercih ederek ters algı oluşturabilirsiniz.

 

Ceket Elbise

 

Ceket elbise son zamanların en popüler parçalarından biridir. Ceket elbisenizin bacak dekoltesine göre stilettonuzu seçebilirsiniz. Uzun boylu bir bayansınız ve ceket elbisenizin bacak dekoltesi yoksa nude tonlarında bir stiletto tercih ederek bacak boyunuzu kısaltmamış olursunuz. Kısa boylu bir bayansınız ve bacak dekolteli bir ceket elbise giyiyorsanız yine nude tonlarında bir stiletto kullanarak olduğunuzdan daha uzun görünebilirsiniz. Stilettoda önemli olan bacak boyunuzu kesmesine izin vermemenizdir. Bunun için parmak dekoltesinden, ten renginize yakın tonlardan ya da siyah stilettolardan yararlanabilirsiniz.

 

Mini Elbise

 

Mini elbisenizin dar ya da salaş olması stiletto seçimi için de oldukça önemlidir. Salaş mini bir elbise tercih edecekseniz renkli ve desenli stilettolar hoş görünmenizi sağlayacaktır. Fakat dar bir elbise tercih edecekseniz; düz tonlar, bacak renginize yakın tonlar sizin için doğru bir tercih olacaktır.

 

Abiye

 

Her ne kadar abiyeler ile şık ayakkabılar tercih edilse de stilettonun da farklı tarz ve seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Gümüş stilettolar, topuk detayı şık olan stilettolar abiyeleriniz için oldukça uygundur. Siyah bir abiye tercih edecekseniz ise siyah bantlı stilettolar kombininizin vazgeçilmezi olacaktır.
Yorumlar

Sipariş Vermek

Beğendiğiniz ayakkabının fotoğrafını, ayak ölçülerinizi varsa şikayetlerinizi detaylıca belirtiyorsunuz.
Ardından 0534 526 79 07 numaralı WhatsApp sipariş hattımız üzerinden yaptırmak istediğiniz modeli ve detayları gönderiyorsunuz.
Telefon & Whatsapp : 0534 526 79 07

Kargo Süresi

Siparişinizi verdikten sonra ayakkabınız üretime girmektedir. Yoğunluğa bağlı olarak 3 ile 15 gün içersinde ayakkabınız kargoya verilir. Bulunduğunuz bölgeye göre kargo süresi 1 ile 3 iş günü içerisinde teslim edilir.

Ödeme Yöntemleri

Geri İade

Bizden doğabilecek problemlerde her türlü düzenleme ve düzeltme işlemi yapılabilmektedir. Fakat ayakkabılar özel olarak tasarlandığı için ayakkabınızda bizden kaynaklı hata yoksa geri iadesi yapılamaz.
Copyright © 2016 Ayakkabı Siparişi