Sıkan Ayakkabı Nasıl Genişletilir?

Sıkan Ayakkabı Nasıl Genişletilir?

Severek alınmış bir ayakkabı bazı zamanlarda ayağı sıkan rahatsız edici bir hâl alabilir. Böyle bir durumda ayağı sıkan ayakkabı nasıl genişletilir diye merak eden ziyaretçilerimize özel olarak hazırladığımız yazı dizinini şiddetle öneriyoruz. 6 Maddede ayakkabı nasıl genişletilir hep birlikte inceleyelim..

 

6 Maddede Sıkan Ayakkabıyı Genişletmek İçin;

 

1- Sahibi olduğunuz ayakkabıyı genişletmenin ve rahatlatmanın en kolay yöntemlerinden biri onları öncelikle evde giyip dolaşarak açılmasını sağlamanızdır. İlk kez kullandığınızda rahat olmasalar dahi ev işleri gibi, bilgisayar vb. masa başı görev yapmak gibi konularla uğraşırken onları kullanmanız esnemelerini kolaylaştırarak zaman içinde yumuşamasına olanak sağlayacaktır. Bu esnada kalın bir çorabı veya birkaç adet çorap giymeyi de denemelisiniz.

2- Ağzı kapatılabilen bir poşet alarak yarı hizasına kadar su ile doldurunuz. Tabi bu poşetin akıtmadığından emin olmanız ile birlikte ayakkabınızın iç kısmına bu poşetleri yerleştirin, sonrasında ayakkabınızın hangi kısmı dar geliyorsa o kısma yerleştirmenizi tavsiye ederiz, sonrasında ise kullanacağınız ayakkabılarınızı iç kısmındaki poşetlerle beraber buzluğa koyun. Suyun tamamen buz olmasına kadar beklemelisiniz. Ayakkabının iç kısmındaki su, tamamen buz olurken bir genleşme gösterecek ve bu şekilde ayakkabınız da genişlemiş olacaktır. Bu uygulamanın ardından ayakkabınızı buzluktan çıkartarak oda sıcaklığına ulaştığında kullanın. Tavsiye olarak kalın bir çorap kullanarak giyerseniz genişlemesine katkı sağlamış olursunuz.

3- Ayakkabı malzemesi satan iş yerleri ve dükkanlardan temin edebileceğiniz esnetici ayakkabı spreyleri şişenin kullanım talimatlarına göre kullandığınızda ayakkabınız genişleyebilmekte.

4- Öncelikle ayağa çok kalın çoraplar giyerek ayakkabınızı giyiniz. Sonrasında bir fön makinasını ayakkabılarınızı yakmayacak şekilde yaklaştırarak belli süre tutun. Tabi tutmuş olduğunuz ayakkabının yüzeyi ısındıkça parmak uçlarınızı oynatmaya çalışın. Soğumaya bırakılan ayakkabıyı tekrar giydiğinizde yine acıtıyorsa bu işlemi tekrar deneyebilirsiniz.

5- Birkaç tane patatesin kabuklarını soyarak patatesleri ileri uca dek itiniz. Soyulmuş bu patatesleri ayakkabınızın iç kısmında gece süresince bekletiniz.

6- Ayağınıza ve ayakkabınıza uygun bir ayakkabı kalıbı temin edin. Sonrasında sıkan ayakkabının iç kısmına yerleştirin. Sonrasında işe yaraması için birkaç gün beklemenide yarar var. Birkaç gün kalıpta bekletilen ayakkabınızın açıldığını siz de farkedeceksiniz.
Yorumlar

Sipariş Vermek

Beğendiğiniz ayakkabının fotoğrafını, ayak ölçülerinizi varsa şikayetlerinizi detaylıca belirtiyorsunuz.
Ardından 0534 526 79 07 numaralı WhatsApp sipariş hattımız üzerinden yaptırmak istediğiniz modeli ve detayları gönderiyorsunuz.
Telefon & Whatsapp : 0534 526 79 07

Kargo Süresi

Siparişinizi verdikten sonra ayakkabınız üretime girmektedir. Yoğunluğa bağlı olarak 3 ile 15 gün içersinde ayakkabınız kargoya verilir. Bulunduğunuz bölgeye göre kargo süresi 1 ile 3 iş günü içerisinde teslim edilir.

Ödeme Yöntemleri

Geri İade

Bizden doğabilecek problemlerde her türlü düzenleme ve düzeltme işlemi yapılabilmektedir. Fakat ayakkabılar özel olarak tasarlandığı için ayakkabınızda bizden kaynaklı hata yoksa geri iadesi yapılamaz.
Copyright © 2016 Ayakkabı Siparişi