Bayan Dans Ayakkabısı Modelleri

Bayan Dans Ayakkabısı Modelleri

Dans etmek her ne kadar kolay görünse de oldukça zor ve emek isteyen bir iştir. Amatör olarak dans ediyor ve eğitim alarak düzeyinizi profesyonele yükseltmek istiyorsanız, bu süreçte eğitim aldığınız yerin önemi kadar kullandığınız ekipmanların da önemi büyük. Her işin bir ekipmanı olduğu gibi, dansın da ekipmanı ayakkabılardır. Her dansa özel farklı kıyafetler ve farklı ayakkabı modelleri bulunuyor. Bu yüzden yapmak istediğiniz dansa uygun ayakkabı tercih etmeniz gerekiyor. Ayrıca seçtiğiniz ayakkabının, dans ederken giyeceğiniz elbise ile renk ve tarz olarak da uyuşması gerekiyor. Peki, dans ayakkabısı seçerken nelere dikkat etmek gerekiyor?

 

Dans Ayakkabısı Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor?

 

Her dans için seçilmesi gereken ayakkabıların özellikleri farklıdır. Tango ve salsa gibi danslar için tercih edilecek ayakkabıların hareketleri kısıtlamayacak kalınlık ve uzunlukta topuğa sahip olması gerekirken, bale için tercih edilmesi gereken ayakkabılar kişinin daha rahat hareket etmesini sağlayacak patik benzeri ayakkabılardır. Dans ayakkabısı seçerken aşağıdaki kriterlere dikkat etmeniz gerekiyor;

Her dans çeşidi için uygun özelliklerde ayakkabılar bulunuyor. Bu yüzden bir dans için tercih edilen ayakkabıyı farklı dans çeşidi için tercih edemezsiniz. Hangi özelliklerde ayakkabılar almanız gerektiğini dans eğitimi aldığınız eğitmenlere danışarak öğrenmeniz gerekiyor.

Hip Hop ve break dance gibi dans çeşitlerinde kişinin şık görünmesinin yanı sıra rahat hareket etmesi de gerekiyor. Bu yüzden bu dans çeşitlerinde spor ayakkabılar tercih etmeniz en doğru karar olacaktır.

Tango ve salsa gibi dans çeşitlerinde ise rahat olmanın yanı sıra şıklığı da ön plana çıkartmak gerekiyor. Bu yüzden bu dans çeşitlerinde daha çok topuklu ayakkabıların tercih edilmesi gerekiyor. Her dans çeşidinde kullanılması gereken topuklu ayakkabının topuk boyu farklı olduğu için doğru ayakkabıyı yapacağınız dansa göre seçmeniz gerekiyor.

Dans ayakkabıları topuklu olsa da üzerinde saatlerce prova yapmanız gerekebilir. Bu yüzden dans ayakkabılarının rahat, ortopedik ve direkt olarak sizin ayağınıza göre üretilmiş olması gerekiyor. Giyeceğiniz ayakkabıların topuk yüksekliği ve üst bölümünün genişliği ayağınızın tarak perdesi baz alınarak tasarlanmalı ve dans esnasında sizi kısıtlamamalıdır.

Dans ayakkabılarının ayağınızı sıkmaması ya da bol olmaması gerekiyor. Bu yüzden mümkün olduğu kadar ayağınıza özel üretilen ayakkabıları tercih etmeniz gerekiyor.

Dans ayakkabılarında dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise ayakkabının dayanıklılığıdır. Ayağınıza tam oturduğu için hareketlerinizi kısıtlamayan ayakkabının zıplama ve ani sarsıntılara karşı dayanıklı olması ve uzun ömürlü kullanım sunması gerekiyor. Ayakkabının iç malzemesinin hava geçiren özellikte olması, ayaklarınızın terlemesini önleyecektir.

Topuklu ayakkabı modelleri dans esnasında kişinin zarafetini ortaya çıkartmak için kullanılıyor. Bu yüzden topuklu ayakkabıların estetik ve zarif olması gerekiyor.

Dansa yeni başlayan bir kişi için ideal topuk boyu 5-6 cm arasında değişmektedir. Dansta uzman olmaya başladığınızda topuk boyunu 10 cm’ye kadar çıkartabilirsiniz.
Yorumlar

Sipariş Vermek

Beğendiğiniz ayakkabının fotoğrafını, ayak ölçülerinizi varsa şikayetlerinizi detaylıca belirtiyorsunuz.
Ardından 0534 526 79 07 numaralı WhatsApp sipariş hattımız üzerinden yaptırmak istediğiniz modeli ve detayları gönderiyorsunuz.
Telefon & Whatsapp : 0534 526 79 07

Kargo Süresi

Siparişinizi verdikten sonra ayakkabınız üretime girmektedir. Yoğunluğa bağlı olarak 3 ile 15 gün içersinde ayakkabınız kargoya verilir. Bulunduğunuz bölgeye göre kargo süresi 1 ile 3 iş günü içerisinde teslim edilir.

Ödeme Yöntemleri

Geri İade

Bizden doğabilecek problemlerde her türlü düzenleme ve düzeltme işlemi yapılabilmektedir. Fakat ayakkabılar özel olarak tasarlandığı için ayakkabınızda bizden kaynaklı hata yoksa geri iadesi yapılamaz.
Copyright © 2016 Ayakkabı Siparişi