Ayakkabı Neden Su Geçirir?

Ayakkabı Neden Su Geçirir?

Yağışlı ve kış aylarında ayağınızın su geçirmeden korunması ve ıslanmaması için özel ayakkabı seçiminde bulunmak gerekir. Bu seçim ve ayakkabı belirleme işlemlerinde özellikle merak edilen “ayakkabı neden su geçirir” gibi bir sorunun yanıtı için ayakkabı görünümü kadar deri kalitesi başta olmak üzere bütünüyle ayakkabı, bot ya da çizme modelini oluşturan malzeme seçeneklerinin kalitesi çok önemlidir. Almak istediğiniz ayakkabının kalitesi ne kadar üst düzey olursa su geçirmez özelliğinin ön planda olması ile doğru orantılıdır diyebiliriz. Satın alınan ayakkabının su geçirmez özellikte olup olmadığını anlamak için bazı ölçüt ve denemeler de yapılabilir.

 

Ayakkabı Neden Ve Nasıl Su Geçirir?

 

1- Aldığınız ya da araştırdığınız ayakkabı modelinin su geçirmeyen özelliğinin olup olmadığını öğrenebilmek çoğu kimse için oldukça zor ve meşakkatli gibi görünse de bazı denemeler gerektirir.

 

Su Geçirmez Ayakkabı Özellikleri -1

Su Geçirmez Ayakkabı Özellikleri -1

 

2- Ayakkabının neden su geçirdiği konusunda en hassas noktanın ayakkabı derisinin kalitesi ön plana çıkmaktadır. Satın alınan bir ayakkabının deri kalitesi su geçirmez özellikte olması için araştırma yapmak, böyle bir ayakkabıyı bulabilmeniz için önemlidir.

 

Su Geçirmez Ayakkabı Nasıl Anlaşılır?

Su Geçirmez Ayakkabı Nasıl Anlaşılır?

 

3- Derinin muhafaza edemediği suyu içeriye geçirmeyecek diğer bir bölüm de ayakkabının iç astarıdır. Astar kalitesi su geçirmez bir ayakkabı için olmazsa olmazlar arasına yer almakta diyebiliriz.

 

Ayakkabı Neden Ve Nasıl Su Geçirir?

Ayakkabı Neden Ve Nasıl Su Geçirir?

 

4- Ayakkabı, bot ya da çizmenin su geçirmez özellikte olması için iç astar özelliği de su geçirmez bir yapıda olması dikkat edilmesi gereken alanlardandır.

 

Su Geçirmeyen Deri Ayakkabı Modelleri - 4

Su Geçirmeyen Deri Ayakkabı Modelleri – 4

 

5- Ayakkabının su geçirip ayağı ıslatmaması konusunda yapılan çalışmalarda iç astar düzenlemesi ile derinin uyumu, saya hazırlığı aşamasında ayakkabı ustasının maharetli ellerinden geçer.

 

Ayakkabı Neden Su Geçirir?

Ayakkabı Neden Su Geçirir?

 

6- Taban kalitesi kadar kaliteli bir işçilik ile hazırlanan ayakkabının taban üstesi de önem arz etmekte. Taban ile derinin birleştiği noktada açıklık olması, suyun ayakkabının içine geçmesine neden olacağından ayakkabı – bot – çizme alırken taban ile deri arasında boşluk ya da açıklık var mı buna iyi bakılması gerekir.

 

Su Geçirmez Ayakkabı Özellikleri - 6

Su Geçirmez Ayakkabı Özellikleri – 6

Su Geçirmeyen bot – çizme ya da ayakkabı modelleri için Asil Kundura özel ayakkabı sipariş hizmetinden bilgi alabilir, ayağa özel ayakkabı yaptırarak hizmetlerden yararlanabilirsiniz.
Yorumlar

Sipariş Vermek

Beğendiğiniz ayakkabının fotoğrafını, ayak ölçülerinizi varsa şikayetlerinizi detaylıca belirtiyorsunuz.
Ardından 0534 526 79 07 numaralı WhatsApp sipariş hattımız üzerinden yaptırmak istediğiniz modeli ve detayları gönderiyorsunuz.
Telefon & Whatsapp : 0534 526 79 07

Kargo Süresi

Siparişinizi verdikten sonra ayakkabınız üretime girmektedir. Yoğunluğa bağlı olarak 3 ile 15 gün içersinde ayakkabınız kargoya verilir. Bulunduğunuz bölgeye göre kargo süresi 1 ile 3 iş günü içerisinde teslim edilir.

Ödeme Yöntemleri

Geri İade

Bizden doğabilecek problemlerde her türlü düzenleme ve düzeltme işlemi yapılabilmektedir. Fakat ayakkabılar özel olarak tasarlandığı için ayakkabınızda bizden kaynaklı hata yoksa geri iadesi yapılamaz.
Copyright © 2016 Ayakkabı Siparişi