Ayakkabı Neden Koku Yapar?

Ayakkabı Neden Koku Yapar?

Ayakkabının kalitesi adeta konuşurcasına kendini ortaya koyarken kalitesiz bir ayakkabı için aynı benzetmeyi yapmak pek sağlıklı olmaz. Ayakkabının kalitesi iç astarından tutun da dışındaki derinin gerçek ve kaliteli olması tabanın kösele ya da kaliteli malzemelerden oluşması oldukça önem arz etmekte. Ayakkabının koku yapması özellikle kalitesiz astar yapısına sahip olması ile doğru orantılıdır. Yani satın alacağınız ayakkabının iç astarı kalitesiz ya da imitasyon olarak tabir edilen seviyede ise ayağınızın vay haline demekten başka seçenek kalmıyor. Çünkü kalitesiz bir iç astar ayağınızın hava almasına engel olurken ayağınız sürekli terleme yapacak ve deforme olan ortam havasızlıktan yoğun bir şekilde koku oluşturacaktır. Tabii ayakkabının koku yapması için yalnızca iç astar değil dışındaki derinin özelliği de önem arz etmekte. Ayakkabının dışındaki deri eğer kalitesiz bir yapıya sahip ya da sahte diye nitelendirdiğimiz imitasyon malzemelerden oluşuyorsa yine ayakkabının iç kısımdan olduğu gibi dışkısından da hava almasına engel olacak. Çok kalitesiz bir ortam içerisinde bulunan ayak hava almadan terleme yaparak yoğun bir koku ortamında maruz kalacaktır.

 

Ayak Kokusunu Engellemek İçin Ne Yapılmalı?

 

Ayağınızın kokmaması adına alınacak tedbirleri sıralayacak olursak öncelikli olarak ayakkabı seçimi ve iç astarı oldukça önemseyin. Satın alacağınız veya ayakkabı siparişi vererek temin edeceğiniz ayakkabının iç astar özelliği ile dışının deri yapısı tamamen kaliteli ve birinci sınıf özelliklerde olması kokuyu ortadan kaldırmak için önemli bir çözüm yolu oluşturacaktır. Önemli bir husus da yalnızca ayakkabınız değil içinde kullanacağınız çorabın kalitesi de en az ayakkabı kadar koku ortamını oluşturan bir özelliktir.
Yorumlar

Sipariş Vermek

Beğendiğiniz ayakkabının fotoğrafını, ayak ölçülerinizi varsa şikayetlerinizi detaylıca belirtiyorsunuz.
Ardından 0534 526 79 07 numaralı WhatsApp sipariş hattımız üzerinden yaptırmak istediğiniz modeli ve detayları gönderiyorsunuz.
Telefon & Whatsapp : 0534 526 79 07

Kargo Süresi

Siparişinizi verdikten sonra ayakkabınız üretime girmektedir. Yoğunluğa bağlı olarak 3 ile 15 gün içersinde ayakkabınız kargoya verilir. Bulunduğunuz bölgeye göre kargo süresi 1 ile 3 iş günü içerisinde teslim edilir.

Ödeme Yöntemleri

Geri İade

Bizden doğabilecek problemlerde her türlü düzenleme ve düzeltme işlemi yapılabilmektedir. Fakat ayakkabılar özel olarak tasarlandığı için ayakkabınızda bizden kaynaklı hata yoksa geri iadesi yapılamaz.
Copyright © 2016 Ayakkabı Siparişi