Gerçek Deri Ayakkabı ile Sahte Deri Ayakkabı Nasıl Anlaşılır?

Gerçek Deri Ayakkabı ile Sahte Deri Ayakkabı Nasıl Anlaşılır?

Bazı nedenlerden dolayı deri ürünler kullanmayı tercih etmiyorsanız, bazılarınız alışveriş sırasında benzer kararsızlıklarla karşılaşıyordur. Ürünlerden hangisinin deri, hangisinin deri olmadığını, kullanılan malzemenin ne olduğu konusunda şüpheye düşmektedir. Kaliteli deri ayakkabı ile suni deri ayakkabıyı birbirinden ayırt edebilmek her zaman kolay olmasa gerek. Yapılan alışverişin sonucunda gerçek bir deri veya suni deri ayakkabı aldığınızın geç farkına varmak çok sinir bozucu bir durumdur.

 

Gerçek Deri ile Sahte Deri Farkı

Gerçek Deri ile Sahte Deri Farkı

 

Alışveriş esnasında ayakkabı alırken nelere dikkat etmelisiniz? Gerçek deri-suni deri çoğu zaman aradaki fiyat farkından kendini zeytinyağı gibi ortaya çıkarsa da, kalite istismarının tavan yapmasıyla beraber bu tür “gerçekçi” ürünlere de teknoloji sayesinde hızlı ve kolay ulaşılmakta. Tabiki bu da fiyatları rekabeti arttırdığı için doğal olarak aşağı çekti. Yani fiyat, ürün kalitesi için bir kriter olmaktan çıktı.

 

Ayakkabı Alırken Kalitenin Kriteri Nedir?

 

1- Ayakkabının etikete bakın: Etiket kestirme yol gibi görünmektedir, tabi ürünün etiketi bulunuyorsa. Ürün içinde kullanılan malzeme, etikette yazdığı gibi belirtilebildiği, bazen sembollerle de anlatılabilmekte. Sembol etiket kısmında, gerçek deri yani hakiki deriyi gösteren görsel ve simgeler yer alır. Ayakkabının hangi bölümünde ne tarz bir malzemenin kullanıldığını buradan daha kolay öğrenebilirsiniz.

 

Gerçek Deri Ayakkabı Nasıl Anlaşılır?

Gerçek Deri Ayakkabı Nasıl Anlaşılır?

 

2- Deride lekelenme testi yapın: Gerçek bir ayakkabı derisi ile suni deri ayakkabı arasındaki ana kriterlerden biri de derideki emilimdir. Gerçek bir derinin doğal özünde temel bir emilim özelliği yer almaktadır. Böyle bir durum deri yüzeyinde leke görüntüsü vermektedir. Yapay deri yüzeyinde ise su tutunamaz. Fakat bazı derilerde bu durumu ortadan kaldıran cila ve kaplama yöntemi kullanılmaktadır. Kaplama görünen bir deri ise, ayakkabı etiketinde deri işaretinin iç kısmına geçmiş baklava işareti ile ayırt edilebilmektedir. Tabi diğer özellikleri de gözden geçirmeniz gerekmektedir.

 

3- Ürünün kenarlarını inceleyip kontrol edin: Ayakkabının dikiş dışı kenarlarından, tercih edilen derinin cinsini anlamanız mümkün. Suni bir deri, köpüklü ya da plastik malzeme türünde gözlenir ve kenar kısımları mükemmel kesik görünüme sahiptir. Gerçek bir deri ise kaba kenarlara sahip olup pürüzlü bir kenar ve çıkıntı gösterir. Gerçek deride kesim hattı çizgisinde iç bölümünde püsküllü bir yapı mevcuttur.

 

4- Derideki gözenekleri inceleyin: Sahibi olunan gerçek ayakkabı derisinde belli bir kritere uymayan değişken gözenekleri bulunurken, suni ayakkabı derisinde gözenekleri belli bir çizgide olup birbiriyle bütünlük ve uyum içindedir.

 

Gerçek Derinin Özellikleri

Gerçek Derinin Özellikleri

 

5- Deriyi koklayın: En önemli belirleyicilerden biri de koklama yöntemidir. Sahibi olacağınız kişiye özel ayakkabı ile bu sorunlar minimuma inebilir.

 

6- Yanma ve yakma yöntemi: Tabi ki ayakkabıyı yakmadan denenmesi gereken bir yöntemdir. Dikkat etmezseniz deri ile beraber ayakkabınız yanabilir. İç kısımlarından küçük bir kesi alma durumu var ise bu bölümü ateşe doğru yaklaştırın. Suni ayakkabı derisi yanışı esnasında sentetik bir koku verecektir. Gerçek ayakkabı derisi ise yanarken alev bırakmadan etrafa plastikten kat kat daha ağır ve keskin bir koku ile saracaktır.

 

7- Ayakkabı derisini kazıma yöntemi: Tırnak ucu ile ayakkabı derisinin görünmeyen bir bölgesini kazıdığınızda, gerçek ayakkabı derisi ise, önce bir iz bırakır ve bu iz yavaş yavaş gider. Sahte derinin ise hiç izi yer almaz.
Yorumlar

Sipariş Vermek

Beğendiğiniz ayakkabının fotoğrafını, ayak ölçülerinizi varsa şikayetlerinizi detaylıca belirtiyorsunuz.
Ardından 0534 526 79 07 numaralı WhatsApp sipariş hattımız üzerinden yaptırmak istediğiniz modeli ve detayları gönderiyorsunuz.
Telefon & Whatsapp : 0534 526 79 07

Kargo Süresi

Siparişinizi verdikten sonra ayakkabınız üretime girmektedir. Yoğunluğa bağlı olarak 3 ile 15 gün içersinde ayakkabınız kargoya verilir. Bulunduğunuz bölgeye göre kargo süresi 1 ile 3 iş günü içerisinde teslim edilir.

Ödeme Yöntemleri

Geri İade

Bizden doğabilecek problemlerde her türlü düzenleme ve düzeltme işlemi yapılabilmektedir. Fakat ayakkabılar özel olarak tasarlandığı için ayakkabınızda bizden kaynaklı hata yoksa geri iadesi yapılamaz.
Copyright © 2016 Ayakkabı Siparişi